Kot pravi Janez Ferjuc iz Komende pri Ljubljani so številne študije potrdile, da ta tihi zaveznik zdravja prepričljivo in celovito deluje na vse organe, zato lahko glino uporabljamo za različne oblike zdravljenja.
Če pričnemo z zunanjo uporabo gline ali z uživanjem, se moramo zavedati, da je največji pomen zdravljenja z glino v tem, da deluje celovito, izredno aktivno in izzove procese, ki se verižno sprožajo po vsem organizmu. Zato je bolje, da z glino niti ne začnemo, če je ne mislimo uporabljati neprekinjeno dalj časa. Lahko se zgodi, da se bolezen na začetku zdravljenja celo poslabša, a to je le navidezno, saj je znak, da se rana ali zdravljeno mesto čisti. Glina ima močan drenažni učinek, k sebi pritegne vse slabe snovi, zato se vsi strupi iz telesa usmerjajo proti zdravljenemu mestu.
Janez Ferjuc se je z glino srečal še v otroških letih. Njegov oče jo je namreč kopal v domačem gozdu in jo vozil k lončarjem in pečarjem, ki jih je bilo v okolici Komende izjemno veliko. Po srečanju s patrom Simonom Ašičem, znanim in priljubljenim naravnim zdravilcem, ki ga je navdušil za zdravljenje z glino, pa se je gospod Ferjuc temu povsem posvetil. Pater Ašič ga je poučil o vrstah gline in za kaj jo lahko uporabljamo, dal mu je tudi prve napotke. Ašič je z glino zdravil že od študentskih let, po vsej Sloveniji je iskal nahajališče gline, ki bi bila za zdravljenje najbolj primerna in to je našel ravno pri Janezu Ferjucu. Kot pravi slednji, se je Ašič ob pogledu na njegovo glino zasmejal in dejal, da je iskal ravno tako. Od takrat jo je tudi sam uporabljal in jo priporočal ljudem z različnimi težavami.
Vsaka glina ni za vse
Pred tem so okoliški prebivalci glino uporabljali le v lončarstvu, za izdelavo opek, za ozimnico v kleteh ali v prostorih, kjer je preprečevala vdor vode. Za to se uporablja glina iz zgornjih plasti ( t.i. industrijska glina); kot pripomoček pri zdravljenju pa je najboljša glina iz spodnjih plasti. Te so na globini približno dveh metrov in so debele od 15 do 30 centimetrov. Glina je sicer stara od sedem do osem milijonov let, pove Ferjuc. Vsebuje precej silicija, kalcija, magnezija, železa in titana. Ker je ta vrsta gline prodorna, so v milijonih let vse koristne snovi padle na dno in jih lahko zdaj s pridom uporabljamo.
Uporaba gline v naravnem zdravilstvu
Pitje glinene vode pomaga pri slabokrvnosti, kostnih in krvnih obolenjih, slabi prebavi, čisti črevesje in telo nasploh. Glina namreč privlači strupe, ki so v telesu in jih odplakne z vodo in blatom. Za čiščenje telesa glineno vodo pijemo 21 dni, en teden prekinemo in ponavljamo naslednjih 21 dni. Pri večjih težavah lahko kuro ponavljamo tudi do pol leta.
Glina ima veliko vpojno moč, zato glinene obloge iz telesa potegnejo strupe in bolezen. Koliko časa polagamo obloge na boleče mesto, je odvisno od vrste poškodbe oz. vnetja – zdravljenje lahko traja od dveh tednov do več mesecev. Glina dobrodejno deluje tudi na kožo – kot masko jo lahko uporabljamo za čiščenje kože na obrazu, predvsem mastne, pri suhi bolj poredko. Pomaga odpraviti ali ublažiti akne, mozolje, pege, herpes. Vendar je pri zdravljenju z glino pomembno, da smo vztrajni. Ko začnemo glino uporabljati, nam telo samo pove, koliko časa jo potrebuje. Stranskih učinkov nima, je pa potrebna pazljivost pri visokem pritisku. Seveda pa se moramo pri uporabi držati navodil in ne smemo delati kar po svoje.
Po glino od vsepovsod
Zdravilne lastnosti gline danes priznava že marsikateri zdravnik, alternativna medicina, najboljše priporočilo pa so ljudje, ki so se z glino pozdravili ali si izboljšali kvaliteto življenja, pravi Ferjuc. Ti mu vedno sporočijo, kakšen vpliv je imela glina na zdravljenje in še nihče ni rekel, da mu ni pomagala. Po glino prihajajo ljudje različnih starosti iz vse Slovenije, iz sosednjih Hrvaške, Italije, Avstrije in z Madžarske, pa tudi iz Nemčije in Velike Britanije. Svoje mnenje lahko izrazite tudi na forumu.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV