William je postavil svoja pravila
Dickie Arbiter, poznavalec razmer v britanski kraljevi družini, pravi, da je William moški, ki 'razmišlja z lastno glavo'. ''Postavil je lastna pravila in sam odloča, kaj si želi početi v življenju in kdaj bo to počel. Že samo dejstvo, da je William v razmerju že osem let, govori samo zase,'' je prepričan Arbiter. Ob Williamovi odločitvi, da bo živel skupaj s svojo zaročenko, se pravzaprav ni nihče pretirano vznemirjal. Britanski dvor je nekoliko 'prenovil' nepisana pravila o vedenju in jih tako približal sodobnim vrednotam družbe, kar Otočani podpirajo.
Camilla je imela 'preveč' preteklosti
Nekateri zgodovinarji so prepričani, da je bil že skrajni čas, da se britanski dvor neha zanimati za preteklo življenje novih članov družine. Ko sta se poročila Charles in Diana, se o njegovih preteklih razmerjih ni ne govorilo in ne pisalo. Je pa zato njegove starše toliko bolj zanimala preteklost njegovega dekleta. Čeprav si je Charles morda želel poroke s Camillo Shand, se njegova izbira ni zdela primerna kraljevi družini, saj je imela Camilla pred njim že več fantov. Je pa zato postala Charlesova druga žena desetletja po tem.
Kraljeva družina se je osvežila
Deborah Cohen, zgodovinarka z Univerze Northwestern v Chicagu, ki je strokovnjakinja za sodobno Veliko Britanijo, je prepričana, da je klavrn propad zakona Charlesa in Diane prepričal britanski dvor o tem, da je morda njihova rigidna pravila in zahteve povozil čas. ''Po dveh letih škandalov je kraljeva družina očitno spoznala, da je zanje bolje, da so 'normalni','' meni Cohenova. ''Gre za premišljeno osvežitev javne podobe. Ne skušajo biti več staromodni.''
Nenapisana pravila obnašanja
Odnos dvora in posledično tudi pričakovanja v zvezi s seksualnostjo niso bila nikoli osnovana na napisanih pravilih, vedno je šlo bolj za nenapisane smernice. Kodeks obnašanja se je skozi stoletja spreminjal , tako kot so se spreminjale družbene vrednote. Kralj oziroma kraljica je bil vedno tisti, ki je dal smernice, tako so na primer pogledi in prepričanja kraljice Elizabete II. obveljala kar šest desetletij.
Strah pred nelegitimnim prestolonaslednikom
Cohenova pojasnjuje, da je šlo pri občutljivosti kraljeve družine do spolnega življenja bodočih nevest prestolonaslednikov za čisto praktično skrb. Šlo je namreč za strah, da bi princesa zanosila z drugim moškim in bi tako rodila nezakonskega in nelegitimnega prestolonaslednika. Toda odkar obstaja test očetovstva, so te skrbi odveč.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV