Kako je leta 1880 Kelsey Stinner prišel na idejo, da bi z vibratorjem zdravil depresivne ženske, ni znano. Dejstvo pa je, da je kasneje vibrator bil patentiran kot medicinski pripomoček, ki so ga kot takšnega oglaševale tudi resne medicinske revije tistega časa. Ker takrat vibratorjev niso povezovali s seksualnim užitkom, so terapije izvajali ambulantno. Doktorji so z vibracijami stimulirali žensko spolovilo tako dolgo, dokler se telo ni popolnoma sprostilo in to je pomenilo, da je terapija uspešno zaključena. Ko pa so ugotovili, da vibracije povzročajo podoben užitek kot seks, so z ambulantnim zdravljenjem prenehali in zdravljenje žensk, ki so jim postavili diagnozo histerije, prepustili psihoterapevtom.
Navodila za uporabo
Seveda bi bilo zanimivo videti, da bi danes zdravnik na recept napisal "vibrator". Še bolj zanimivo bi bilo videti, da bi potem ženska šla ponj v lekarno, kjer bi ji vibrator izročila prijazna farmacevtka, ki bi ji ustrežljivo razložila tudi način uporabe: "Napravo vtaknite v nožnico in jo pustite delovati vse dokler ne doživite orgazma. Postopek lahko po potrebi ponovite."
Bi se ženske res odpravile v lekarno? Bi svojega novega prijatelja pokazale prijateljici, s katero bi ob kavi komentirale navodila v embalaži?
Kar predstavljajte si ta navodila!
- uporabo svetujemo, če opazite, da ste potrti, konfliktni, razdražljivi, nespečni, če težko dihate, nimate apetita in če nimate želje po seksu;
- dnevni odmerek ni določen, vendar se svetuje, da se v primeru negotovosti posvetujete z zdravnikom ali s farmacevtom;
- uporabljate ga lahko sami ali v družbi;
- uporabo odsvetujemo, če imate preobčutljiv klitoris ali nožnico, če ste imeli slabe izkušnje z vibracijami, če se ob orgazmu počutite neprijetno, če obstaja povečana nevarnost nastajanja alergične reakcije na določen material ali če nimate dovolj časa, da bi tretma dokončali;
- stranski učinki: pri dolgotrajnem zdravljenju z vibracijami se lahko, tudi brez opozorilnih znakov, pojavi velika želja po seksu;
- vibrator izdajamo le na recept;
- pri uporabi vibratorja natančno upoštevajte zdravnikova navodila. Če ste negotovi, se posvetujte z zdravnikom ali s farmacevtom.
Hvala bogu, da so mimo tisti časi, ko so vibracijske terapije predpisovali in izvajali zdravniki! Če si danes želite vibracijskih užitkov, vam ni treba po napotnico ali po recept k zdravniku. In tudi v lekarno ne.
Bistvena prednost tega, da vibratorji niso več medicinski pripomoček, je v tem, da vibrator lahko kupite v vsaki specializirani prodajalni, ga naročite preko interneta ali pa preko kataloške prodaje … Kakor vam ljubo. Poleg tega so vibratorji postali bistveno bolj privlačni in zabavni. Da o raznolikih funkcijah sploh ne govorimo.
Marlyin Monroe bi se najbrž sramovala naslovne izjave, a zdi se, da v zadnjih desetletjih diamanti res niso najboljši prijatelji žensk. Prestol so zasedli in zmagovalno žezlo prevzeli – vibratorji.
Ženske so ugotovile, da jim ni treba čakati na postavne in premožne lepotce, ki bi jih razveseljevali in zadovoljevali. Za svoje veselje lahko poskrbijo kar same. In zato vibrirajoča napravica povzroča ženskam več veselja kot sanjarjenje o nedosegljivih diamantih. Da ne bo nesporazumov: lepotci in diamanti niso nikoli odveč. In z malo domišljije, se lahko perfektno ujemajo z vibratorji.
Škoda je le, da danes vibratorja ne moremo dobiti na stroške zavarovalnice.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV