
Pozitivne učinke zelenega čaja so sicer cenili že v tradicionalnih vzhodnjaških kulturah, potrjujejo jih tudi sodobne medicinske raziskave, saj naj bi pomagal preprečevati tvorbo tumorjev in tako zmanjševal tveganje za nastanek raka, zniževal naj bi maščobo v krvi in preprečeval zamaščenost organov, pomagal naj bi uravnavati krvni tlak ter sladkor v krvi ter blažiti vnetne procese v organizmu. Poleg tega, da pospešuje izgorevanje maščob, zavira tudi apetit, zato bo izguba odvečnih kilogramov z njegovo pomočjo še lažja.
Ker je pomemben tudi okus
Pozitivne učinke na telo naj bi imel tudi rumeni čaj, ki izvira iz Kitajske, a vsebuje enake antioksidante kot zeleni čaj. Aroma rumenega čaja je blaga, krasi pa ga tudi osvežilni sadni okus. Rumeni čaj poznamo že 1300 let, pridobivajo pa ga iz listov in popkov rastline 'Camellia sinensis', iz katere proizvajajo tudi črni, zeleni, oolong in beli čaj. Rumeni čaj fermentira in oksidira veliko več časa kot zeleni. Lističe oberejo bolj zgodaj, zaradi česar zadrži več antioksidantov, ki so nastali med rastjo in razvojem rastline. Sušenje listov poteka bolj počasi, prepoznavno rumeno barvo pa dajejo delno oksidirani lističi. Med počasnim sušenjem čaj izgubi trpek okus, značilen za zeleni čaj, zato je nekaterim bolj všeč. Rumeni čaj ni odličen le za hujšanje, temveč deluje tudi proti raku in vnetjem.

KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV