Sin princese Eugenie August nima kraljevega naslova, medtem ko bi ga novorojenka njene starejše sestre princese Beatrice lahko dobila. Mnogi bi seveda na tem mestu britansko tradicijo obtožili diskriminacije, a v resnici to nima nobene zveze z britansko kraljevo družino.
Dekličin oče Edoardo Mapelli Mozzi prihaja iz italijanske aristokracije, kar pomeni, da je po njuni poroki julija 2020 princesa Beatrice postala italijanska grofica in plemenita ženska. Edoardov oče je grof Alessandro Mapelli Mozzi, kot najstarejši sin pa bo Edoardo podedoval družinski sedež svojih prednikov, palačo Villa Mapelli Mozzi iz 18. stoletja, ki se nahaja v severni Italiji. "Edoardo je edini moški potomec, ki v družino prinaša sedečo generacijo. On je grof in vsak njun otrok bo grof ali plemenita ženska," je Edoardov oče pojasnil za britanski medij Daily Mail.
Po izročilu člani kraljeve družine na dan poroke od vladarja prejmejo nazive. Kraljica Elizabeta je tako kraljevi naziv predala svojemu vnuku princu Harryju, ko se je ta poročil z Meghan Markle maja 2018. Meghan in Harry sta uradno vojvoda in vojvodinja Sussexa.. Prav tako sta bila princ William in Kate Middleton po poroki leta 2011 razglašena za vojvodo in vojvodinjo Cambridgea.
In čeprav sta Beatrice in njena sestra Eugenie ohranili svoj kraljevi status, od kraljice nista prejeli naziva, prav tako ga ob rojstvu ni prejel sin princese Eugenie, August Philip Hawke Brooksbank. Dekliško ime princese Beatrice s kraljevim nazivom je bilo pred poroko 'njeno kraljevo veličanstvo princesa Beatrice' iz Yorka, po poroki pa je bil York vzet iz naziva. Nanaša se namreč na njena starša, princa Andrewa in Sarah Ferguson, vojvodo in vojvodinjo Yorška. Njeno ime s kraljevim nazivom po poroki se sedaj glasi 'njeno kraljevo veličanstvo princesa Beatrice, gospa Edoardo Mapelli Mozzi'. Skozi podobno spremembo naziva je šla po poroki tudi njena sestra. Leta 2016 je princ Andrew zanikal novice, da išče nazive za bodoče može svojih hčera in pojasnil, da si preprosto želi, da bi njuni hčerki dojemali kot pridni mladi ženski, ki sta slučajno tudi članici kraljeve družine.
Princesa Beatrice se je sicer z izzivi starševstva seznanila že pred rojstvom hčerke kot mačeha Edoardovega sina Wolfieja. Edoardo si namreč skrbništvo nad sinom deli s svojo nekdanjo ženo Daro Huang, arhitektko in oblikovalko, ki živi razpeta med Londonom in Hong Kongom. "Edo je eden najboljših očetov, zelo je vpleten in Beatrice že kaže, da je odlična mačeha. Skupaj s sinom sta bila na družinskih počitnicah. Res sta srečna," je za revijo People pred časom povedal vir, drugi pa je povedal, da je Wolfie Beatrice od vsega začetka sprejel kot del svojega življenja.
Vir: Tportal, Daily Mail, People
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV