Dejstvo je, da so lepotni standardi, ki jih je v našo zavest vsilila družba, tako močni, da se večina žensk več časa ukvarja s svojo zunanjostjo kot notranjostjo. Ves čas se ukvarjamo s tem, kakšen je fizični videz našega telesa, zaradi česar smo ga nezmožne imeti rade. Sprejeti moramo, da so naše razlike in nepopolnosti del človeškosti in ne nekaj, česar bi se morale sramovati.
Kako bi dokončale stavek 'Moje golo telo je ...'? To je namreč vprašanje, ki so ga v uredništvu ameriške revije Women's health zastavili znanim ženskam, ki so morale svoje golo telo opisati s tremi besedami.
Ena od ženskih predstavnic, ki nastopijo v videoposnetku, je tudi Anna Victoria, slavna fitnes blogerka, ki se trudi spremeniti pogled na popolna telesa z družbenih omrežij in pokazati, da ni vse tako, kot se zdi na prvi pogled.
"Moje golo telo je ... opomnik, da sem človek in da sem popolno nepopolna. Ker sem tri leta živela v Rimu, se je moja perspektiva zelo spremenila. V Evropi golota ni nekaj, česar bi se morali sramovati, ni tabu ... Je samo človeško telo, nič takšnega. To mi je pomagalo, da sem se tudi sama bolj odprla in se ne sramujem svojega telesa. Po drugi strani pa je na lepotne standarde v Italiji zelo vplivala tudi modna industrija, zato jim je všeč, da so dekleta zelo suha, jaz pa sem si vedno želela imeti obline. Vedno sem govorila, da hočem bolj okroglo zadnjico, ljudje pa so me začudeno gledali, zakaj bi si želela nekaj takega. Ko mi je kakšno dekle dalo kompliment in mi reklo, da so moje noge vitke, me je to užalilo. Tega nisem hotela slišati, saj sem zelo trdo delala, da bi imela bolj mišičaste noge. Mi je pa to pomagalo razumeti, da lepotni standardi niso univerzalni. Nič ne pomenijo. Edina stvar, ki je pomembna je to, kako vidimo sami sebe."
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV