Za zdravje in lepoto
Rumeno-oranžen sadež vsebuje veliko mineralov, vitaminov in vlaknin, ki so pomembne za razstrupljanje organizma in pomagajo pri prebavi. Sadež v zmernih količinah poživlja, krepi imunski sistem in se uspešno bori proti stresu. Prav tako znižuje holesterol in ima vrsto pozitivnih učinkov na ledvice, jetra in oči. Kaki koristno deluje še na kožo, lase, dlesni, zobe in kosti.
Sladek in okusen
Sadež nekateri zapostavljajo prav zaradi mehke sredice in zaradi časa, ki je potreben, da dozori. Mnogi zato raje posegajo po sorti vanilija, ki je za razliko od klasičnega sadeža podobne strukture kot jabolko. Je odličen dodatek pri peki jesenskega peciva, iz njega pa lahko pripravimo tudi okusno marmelado ali sirup.
Njegova mehka struktura je kot nalašč za pripravo različnih obraznih mask in oblog. Kaki bo kožo prijetno zmehčal, vitamina A in C pa bosta poskrbela za sijaj ter vlaženje. V kombinaciji z žlico skute in medu bo maska primerna za nego suhe in občutljive kože, aknasto kožo pa lahko poživite in nežno očistite s kombinacijo limoninega soka ter samega sadeža. Masko lahko nanesete tudi na vrat in dekolte, kjer jo pustite učinkovati dobrih 10 do 15 minut.
Proti celulitu
Kaki bo v kombinaciji z grobo zmleto kavo služil kot nežen piling ali kot obloga proti celulitu. Za vidne rezultate boste morali oblogo ponavljati trikrat tedensko tri mesece. Nanaša se na prizadeta področja (trebuh, stegna, zadnjico), ki se nato ovijejo v prozorno folijo. Po dobre pol ure oblogo izperemo z mlačno vodo.
Hitra osvežitev
Če želite hitro osvežitev obraza, si lahko pomagate tudi z običajnim ali vanilijevim kakijem. Zadnjega narežite na tanke rezine in ga razporedite po obrazu. Za odpravljanje mastnega leska kože rezine pred uporabo pokapljajte z limoninim sokom. Po maski obraz sperite z mlačno vodo in zaščitite z vlažilno kremo.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV